Image

Kim jesteśmy?

Dowiedz się tego,
co robimy i po co to robimy?
Image
Image
Trochę historii
Stowarzyszenie Aktywisko zostało powołane 16.12.2021 r. 

Głównym celem działania Stowarzyszenia jest promocja sportu amatorskiego - dostępnego dla wszystkich, integrującego rodziny i społeczności lokalne oraz zachęcający do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Założycielce Stowarzyszenia mają bogate doświadczenie w wolontariackiej pracy w organizacja non - profit. Jednym z projektów, w który zaangażowało się większość członków, jeszcze przed oficjalnym powołaniem Aktywiska, była organizacja skarżyskiej edycji ogólnopolskiego biegu “Tropem Wilczym”.

Początki działalności zbiegły się z rosyjską inwazję na Ukrainę, dlatego też początkowe założenia zeszły na drugi plan, a Aktywisko wraz z innymi, lokalnymi stowarzyszeniami, stworzyło koalicję, której celem była aktywna pomoc uchodźcom dotkniętym wojną. W ramach współpracy zrealizowaliśmy dwa projekty:
  • Lokum dla Ukraińców - tworzący bazę dostępnych lokacji i umieszczający potrzebujące rodziny u zgłoszonych gospodarzy

  • Wsparcie dla Ukraińców - będący ewolucją pierwszej inicjatywy, wzbogacony o magazyn z żywnością i odzieżą, organizację spotkań informacyjnych i integracyjnych oraz doraźną pomoc. Była to największa inicjatywa na terenie powiatu skarżyskiego.
Ponadto Aktywisko ma na swoim koncie organizację Turnieju Piłkarskiego “Mini Mundial”.

Od początku istnienia naszego Stowarzyszenia, w organizowanych przez nie wydarzeniach udział wzięło prawie 6000 osób!

Organizujemy
wydarzenia sportowe

Razem budujemy aktywne Skarżysko.
Image
0
Zawodników
Image
0
Kibiców 
Image
© 2024 Stowarzyszenie Aktywisko. Designed By CreationPoint
Image